Adjustácia fotografii

Adjustácia fotografii

Dobrá (veľkoformátová) fotografia si zaslúži adekvátnu adjustáž. Môže to byť:

  • Kaširovanie
  • Laminovanie
  • Rámovanie

alebo kombinácia hore uvedeného

Kašírovanie – nalepenie fotografie, plagátu, puzzle, mapy,… na pevnú podložku (podklad). Zaistí sa tým vyrovnanie fotografie a taktiež sa zabráni neskoršiemu zvlneniu. Ako podklad ponúkame odľahčenú dosku s hrúbkou 5 mm ( vhodné na adjustaciu menšich formátov alebo väčšich formátov fixovaných rámom ), alebo PVC dosku s hrúbkou 1 mm, 3 mm a 5 mm, vhodné pre veľké formáty bez fixácie, do vlhkého prostredia, do exteriéru. Na dosku môže byť aplikovaný háčik na priame zavesenie. Fotografiu nalepenú na doske je možné použiť k priamému vystavovaniu alebo následne zarámovať.

Laminovanie – matná 75µ profesionálna fólia (lamino) s UV filtrom eliminujúca svetelné reflexie pri zachovaní farieb a zároveň detailov. Fotografia je dobré „viditelná“ z akéhokoľvek uhla. Technológia laminovania vylučuje z procesu ťažké a nebezpečné sklo. Obraz sa tak stáva ľahký, ľahko skladovateľný a prenositeľný. Životnosť fotografie je niekoľkonásobne predĺžená. Je chránená pred UV žiarením (farby dlho vydržia a nevyblednú), mechanickým poškodením, oteruodolná, je možné ju utierať vlhkou handrou, pripadne ju popísať fixou a potom umyť (vhodné pre mapy, projekty, …).

Lamino je aplikované vo vakuu 8 min, pri teplote 100 C. POZOR – aplikovanie fólie je nevratný proces.

Rámovanie – Fotografie môžme na prianie zarámovať. Používame kvalitné drevené a hliníkové rámy spoločnosti Nielsen a Lira, v ponuke sú rôzne profily a farebné odtiene. Je možné rámovať aj do iných typov rámov.